SCRAP

Skup makulatury Warszawa

O ile, teoretycznie przynajmniej, nie każdy będzie stał przed koniecznością pozbycia się metali, o tyle problem pod tytułem „co zrobić z makulaturą” czeka na każdego. Gospodarstwo domowe w ciągu roku może wygenerować nawet kilkanaście kilogramów papierowych śmieci. Firmy – nieporównywalnie więcej, dziesiątki, setki, czy nawet tysiące. Mogą być to stare gazety, czy książki, lecz równie często, a może nawet częściej, tą niepotrzebną makulaturą są kartony. Oczywiście, można to po prostu wyrzucić. Ale czy nie lepiej na tym zarobić, oddając papiery w właściwe miejsce? Skup makulatury, dzięki uczciwym stawkom, pozwala na odniesienie naprawdę satysfakcjonujących korzyści materialnych z tego tytułu. Być może ciekawi Cię, co dzieje się z tymi wszystkimi papierami później? Są one segregowane. Następnie część z nich wykorzystywana jest po prostu do innych celów, niż pierwotnie były przeznaczone, a część zostaje poddana – dość skomplikowanym – procesom i służy jako jeden ze składników używanych do produkcji nowego papieru. I tutaj warto podkreślić, że jest to rozwiązanie możliwie najbardziej korzystne dla natury. Cena za kilogram makulatury dostępna jest na naszej podstronie z cennikiem. zapraszamy!

Sprzedaż makulatury jest świetnym pomysłem, na który powinien się decydować każdy kto od czasu do czasu robi porządki w domu. Jeśli jesteś osobą o ekologicznych upodobaniach i w trosce o środowisko segregujesz śmieci to z pewnością od czasu do czasu masz problem ze stertą zebranej i odkładanej przez lata makulatury. Zamiast wyrzucać ją do osiedlowego kontenera na śmieci możesz skorzystać z alternatywy, jaką jest punkt skupu makulatury. Nie tylko pozbędziesz się w nim swojego bagażu, ale też otrzymasz za niego pieniądze.

Oddanie makulatury do skupu

Chcielibyśmy, byście wiedzieli dlaczego skup makulatury jest tak ważny. Otóż makulatura to surowiec, który może być w stu procentach wykorzystywany w kolejnych procesach produkcyjnych. Przy recyklingu papieru nie pozostają żadne szkodliwe substancje, które mogłyby zagrażać naszemu pięknemu środowisku. Ze skupu makulatury i po przejściu procesów recyklingu uzyskujemy papier niższej klasy, który jednak doskonale nadaje się do produkcji wielu artykułów.

 

Co może powstać z papieru odzyskanego ze skupu makulatury?


Z recyklingu surowca, jakiego dostarcza skup makulatury, pochodzi papier toaletowy, gazetowy, do pisania, zapałek, szary papier pakowy, opakowania papierowe dla produktów takich jak np kosmetyki, koperty listowe, brykiety opałowe i dziesiątki innych produktów. Dzięki nowoczesnym technologiom makulaturę po przetworzeniu wykorzystuje się też do produkowania izolacji domów, a nawet do ich budowy. Zapraszamy!